"Enter"a basıp içeriğe geçin

Çerkezköy Hakkında Bilgi

Çerkezköy Hakkında

Çerkezköy hakkında kısa bilgi edinmek isteyenler için söylenebilecek ilk şey Çerkezköy Marmara Bölgesi’nde bulunan Tekirdağ ilimizin en büyük ilçelerinden biri olduğu. İlçenin yüzölçümü tam olarak 296 kilometrekare olmakla birlikte toplam 9 Köyü bulunmakta. Çerkezköy son yıllarda büyük bir sanayi atılımına tanıklık ediyor. Kapladığı alan bakımından ilçenin Tekirdağ’ın en büyük ilçesi olduğunu söylemek mümkün. 1980 yılında başlatılan büyük sanayi yatırımları o yıla kadar tarıma dayalı ekonomisi ile ayakta duran ilçenin bir anda büyük bir gelişim kat etmesine neden olmuş. Çerkezköy Tekirdağ merkeze 61 kilometre İstanbul’a 100 kilometre mesafesiyle yatırım ve yaşam için oldukça uygun alanların başında gelmekte.

Çerkezköy kütüphanesi hakkında bilgi kaynakları günden güne gelişmekte olup Çerkezköy kütüphanesi içerisinde binlerce yerli ve yabancı eseri barındıran ayrıca Osmanlı Dönemi’nden kalma birçok kitap ev sahipliği yapan Tekirdağ’ın ve Marmara Bölgesi’nin en büyük kütüphanelerinden biri olduğunu söylemek doğru olacaktır. Çerkezköy Kütüphanesi teknolojinin geliştiği ve okumanın daha çok elektronik cihazlar üzerinde yapıldığı bu dönemde hala oldukça büyük bir okuyucu kitlesine ev sahipliği yapıyor. Bu yönü ile imkansızı başaran olumlu örneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kütüphane Çerkezköy Halk Kütüphanesi unvanı ile eski binasından farklı bir adrese taşınmış durumda. Namık Kemal Üniversitesi’nin Veliköy Mahallesi’nde yapılan yeni binasına taşınması ile Çerkezköy Halk Kütüphanesi Namık Kemal Meslek Yüksekokulu’nun terk ettiği binaya geçiş yaparak daha büyük bir tesiste hizmet vermeye başladı.

Çerkezköy Kapaklı hakkında bilgi arayışı sadece bölge halkının değil Türkiye’nin dört yanında sorulan soruların başında geliyor. Kapaklı Çerkezköy’ün içerisinde yer alan ve Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile ilçe statüsüne yükselmiş son yıllarda Sanayi ve 65000 kişilik nüfus potansiyeline erişmiş ilçelerden biri. İçinde Tekirdağ’ın en büyük organize sanayilerinden birini de barındıran kapaklı değim yerindeyse tam bir iş cenneti. Ayrıca ilçe Kazan gölünü de içinde barındırıyor. Yaz ayları için piknikçi ve günübirlik tatilcilerin en uğrak noktalarından olan Kazak gölü Kapaklı ya iki kilometre mesafede bulunmakta. Göl etrafında piknikçilerin rahatsız olmaması için her türlü güvenlik önlemi düşürülmüş ve tedbirler alınmış. Bu yönüyle bakıldığında Çerkezköy Kapaklı hem sağladığı alternatifli iş imkanları ile hem de henüz kaybetmediği yeşil doğası ve temiz suları ile ülkemizin yaşam endeksi en yüksek puana sahip bölgelerinden biri konumunda.

Çerkezköyden evden eve, çerkezköy evden eve nakliyat, çerkezköy nakliyat, çerkezköy evden eve nakliyat firması, çerkezköy evden eve taşıma, evden eve çerkezköy, … ev taşıma firmaları / Çerkezköyde ev taşıma şirketleri / Çerkezköyde
çerkezköy satılık daire, çerkezköy hava durumu, çerkezköy iş ilanları, çerkezköy nerede, çerkezköy emlak, çerkezköy nöbetçi eczane, çerkezköy devlet hastanesi, çerkezköy nereye bağlı

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir